יום חמישי, 8 בינואר 2015

הוואי התחלה.

19.10 - יום א' ארוך. 0500 יקיצה לא טבעית, נסיעה לשדה התעופה , 5 שעות טיסה לקונה, העיר המערבית באי הגדול מאיי הוואי.  נוספות עוד 3 שעות עקב אזורי הזמן (מקדימים את ישראל במחצית היממה, 12 שעות).  שוכרים מכונית, ומגיעים למלון עייפים ורצוצים, מזג האויר חם , לח ואפרורי. אבל השעה רק אחה"צ ובסביבת המלון מתקיים יריד מקומי שמתקיים פעם בחודש.

20.10 - נסיעה דרומה וביקור בחווה חקלאית שהיא חלק מקואופרטיב מקומי, בין גידוליה העיקריים קפה ואגוזי מקדמיה. (מסתבר שאילו הגידולים הנפוצים באי). בחווה בוסתן בו צומחים לתפארת  עצי פרי טרופיים. ומסביב אפשר למצוא סחלבים שגדלים פרא.
סחלב בר
שיווק  "קיבוצי" 
משם ממשיכים לפארק הלאומי הוולקני. כל הדרך שומעים הזהרות על זרימת לבה פעילה באי. אי אפשר להתקרב, ו"הכל בסדר".
במרכז המבקרים מקבלים הסברים מהריינג'ר התורן לגבי כל המסלולים המומלצים והסבר על כך ש"חייבים" להימצא באזור בשעות החשיכה בכדי להנות מ"הזוהר".  ויש להזהר לא לפגוע כמובן בחיות הבר, בעיקר NENE שזה אמור להיות סוג של ברווז.
עוד מקבלים הסבר על כל מני סוגי לבה שאפשר למצא. התגבשויות שונות וביניהם שערות זכוכית שעדיין אפשר למצא על הקרקע. אפר וולקני, וסוגים שונים של סלעים וולקניים.הליכה בשמורה מפגישה אותנו עם סוגים שונים של נוף.  מסלול בו אפשר לראות (ולהריח)  התגבשות של גופרית, ובסביבתה שדות של סחלבים. יערות גשם סבוכים,  משטחים עצומים של לבה, וגם במשטחים האלה חלקם גושי לבה שנראים כמו סלעים - קשה להליכה, או שטחים עם התקרשות של לבה נוזלית. וכמובן הליכה בקרבת  לוע הרי געש שהם עדיין פעילים ומעשנים.
הליכה בתעלת לבה, מחזירה אותנו ל Ape caves אבל להבדיל, כאן המנהרה תיירותית - קצרה, מוארת ומלאה יפנים.
הכניסה לפארק הוולקני
הר געש מעשן


וכך נראים הגבישים בהגדלה.

התגבשות של גופרית - והריח......

כאלה ראינו רבות - אולי nene

lava tube - נוסח הוואי

מלא שרכים 

שדות לבה שטחים עצומים וצחיחים.
  

וכשהחשיכה יורדת חוזרים לתצפית על לוע הר הגעש. האיזור מלא באנשים והמראות מדהימים.

פשוט מרשים לראות את הקרקע בפעולה


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה