יום שישי, 8 באוגוסט 2014

המשך השבוע הראשון

יום שישי 25.7 היום השני למסענו .  כל כך קשה לסוע  לטייל כשהלב נמצא בארץ . וכל הזמן מחוברים ל ynet ל facebook ולחדשות מהדרום והמרכז הילדים שם הנכדים שם.  ואנחנו נוסעים. גומעים מרחקים בדרכנו לאלסקה להגשמת חלומות.
יום שישי, אצלנו בוקר והשאלות והבשורות מגיעות מעמרי ממיכל גלילי עדי ועוד.
גיא, בנם של גליה ורן נהרג בלחימה בעזה.  הלב כואב יותר כי כשמכירים זה אחרת.  ואנחנו גומעים מרחקים..
משונה...
מ yogi bears camp  שנמצא בפנסילווניה נסענו ל   twin mills  פארק קרוואנים שנמצא ב Howe בצפון אינדיאנה.  מנסים להכנס לשיגרת טיול בבוקר. לא בטוח שזה יחזיק לאורך זמן.
הדרך מאוד ארוכה ושעות רבות אנחנו מבלים בנהיגה. בהכרת הרכב ביתרונות ויש גם חסרונות מן הסתם.
אני יושבת בגובה נהגי הסמי-טריילר ושינוי הגובה מחייב שינוי זוויות הראיה של הכביש. במבי קיבע את ה  G P S של עדי כך שיסמן את מיקום הקו המפריד. זה ממש מזכיר לי מכונת תפירה וחייבים לשמור על תפר ישר.
שבת 26.7 קמים בבוקר, גלח"צ והליכת בוקר קצרה. ברוב הקמפים יש שבילי טבע וכשיש גם
לאורך פלגי מים ( נהרות בקנה מידה ישראלי, פלגים בשפת המקומיים.
חזרה לצובוקי, ארוחת בוקר קלה ומינהלות קיפול- ריקון מיכלי ביוב,מילוי מים, סגירת הרחבות
של חדר שינה וסלון, קיפול מיטבח לארונות, בדיקת "לשינג" - שהכל קשור וסגור ומאובטח למען לא ילך לטייל בנסיעה. אטימת פתחי גג וחלונות שלא יעופו בנסיעה
מניעים ומקפלים רגלי איזון ( מערכת הידראולית שמאזנת ומיצבת את צובוקי בחניה-- שיהיה
מפולס) ונוסעים בזהירות. שלוש מצלמות דרך מסייעות בכוון ושמירת נתיב וסה"כ הנהיגה לא נוראית.
בערב הגענו לגדות המיסיסיפי לעיר בשם    La Crosse     ולקמפ ממש על אי באמצע הנהר. סירות וקייקים מסביב, המון קרוונים וגם מלא יתושים וברחשים כיאה למקום מלא מים. בלילה סופת רעמים ברקים וגשם אבל בבוקר הכל רגיל, השמש זורחת ולאחר טיול קצר בקמפ ממשיכם בנסיעה.
יום א 27.7 הגענו Siux Falls      בדרום דקוטה לקמפ מאד בסיסי באיזור לא מהמשובחים בעיר. בדרך לקמפ עצרנו בסופר להצטיידות קלה וזהו.
יום ב 28.7 מעט בעיות עם מנהלות וניירת אבל נקווה שיהיה בסיידר. בני משמש כגיבוי מנהלתי מסייע ומרגיע וזו ממש תחושה טובה שיש איזה נקודת משען. נוסעים ל       Rapid City     עדיין בדרום דקוטה. בדרך עצרנו בעיירה      Mitchel       לראות את ארמון התירס. היכל ספורט המכוסה בדיקנאות שמצוירות מקלחי תירס בכל מיני גוונים. לבמבי זה היה ביקור שני אחרי 40 שנה.....עצירה נוספת ביצענו בעיירה בשם   Wall.    לאורך מאות מיילים על הדרך ראינו פירסומים והחלטנו לבדוק את אמינות הפירסום. בקיצור, פעם היה שם בית מרקחת קטן והיום הפכו אותו לקומפלקס חנויות בסגנון המערב הפרוע. מאד תיירותי אבל בטעם טוב.
הגענו בשעות אחר הצהריים המוקדמות. לא כי היינו זריזים אלא כי הרווחנו עוד שעה  עקב מעבר איזור זמן. אנחנו כבר 9 שעות אחרי זמן ישראל ושעתיים אחרי ניו ג'רסי. הקמפ במקום מקסים על גבעה מעל העיר וכל העיר מתחתינו על כף היד. החלטנו להשאר יומיים בקמפ הזה ולשכור רכב קטן לטובת הטיול להר רשומור ( ארבעת דיקנאות הנשיאים שנחצבו בהר) ולגבעות השחורת. החלטה שהתבררה כמאד נכונה עקב המנהרות הצרות והכבישים המפותלים שיכולנו להנות מהם ולא להילחץ מנהיגה ברכב גדול. על הטיול - בהמשך

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה