יום חמישי, 25 בספטמבר 2014

הומר - וחצי האי קינאיי

חצי האי קינאיי הוא איזור מדהים. הומר השוכנת בדרומו מהווה את הנקודה הדרומית מערבית ביותר בסיור שלנו.
9.9  – עוזבים את אנקורג' בדרכינו להומר , עוד עיירה בקצה. שם מרבית חברינו לקבוצה מתעתדים לצאת לדיג, שזה עיקרו של המקום.  הנסיעה לאורך "קוק אינלט" מדהימה ביופיה רק שמזג האויר גשום ורוח. לא כיף לנהוג. עוצרים בדרך במרכז מבקרים שנמצא ב- Chugach National forst ושמו Begich Boggs Visitor center    על שם שני פוליטיקאים שטסו באיזור ומטוסם התרסק ולא נמצא למטוס או להם זכר עד היום.

 


 במרכז המבקרים סרט על האיזור, תצוגות שונות ואפשרות להשתטות מעט, או הרבה...
בהומר, אנחנו בקמפ על צוק מעל חוף שבו השפל והגאות הם של כשבעה מטר. 

 שימו לב לשם של שכונת המגורים....


שימו לב ןצורת הקשירה של הספינה וכמובן לשם - למי שלא מכיר את "דייג קטלני" זה הזמן להתעדכן!
אנחנו נוסעים עם צובוקי ברחבי העיירה. מגיעים לנמל ובמבי מזהה את Time Bandit ספינת דייג המככבת בערוץ דיסקברי. ההתרגשות רבה, עד הארץ.
ממשיכים בנסיעה על גב ההר משם הנוף מדהים לשון היבשה  והאיים כעל כף היד.לשפל יתרונת משלו - לא צריך מבדוק צף פשוט מחכים במקום הנכון...למחרת החברה יוצאים לדייג מספינה ולמרות הרמת גבות מצידם אנחנו הימאים נשארים בחוף. כשהם חזרו עם שלל דל ורובם ירוקים כמו הדשא זכינו להערכה מחודשת על "ניסיוננו וחוכמתינו"....

לשון החול המהווה את המחסום הטבעי שבקצהו נבנה נמל דייג


צבעי השלכת מתגברים מיום ליום והתצפית על העיר מההר מדהימה ביופיה


 מוזיאון פרט ומרכז מבקרים מדהים מהווים את המרכז של יום הסיור בעיר. הרבה מידע על הטבע והחי באיזור כמו גם על המורשת וחיי המתישבים הראשונים  והתנאים הקשים באלסקה


יורדים לטייל קצת במרכז העיירה שם יש מוזיאון ובו אפשר לשמוע סיפורים על ראשוני המתיישבים, חלק מהתושבים כיום חיים בצורה זהה (בית יבש – ללא מים זורמים ושרותים בחדרון חיצוני). נפגשים עם  סיפור זיהום הים בנפט  של ה"אקסון וואלדז"  שהשפיע על חלק נכבד מחופה של אלסקה.
סיור קצר בעיירה מביא אותנו לבקר כדר שמאד התלהבנו מעבודותיו ובעיקר מהגלזורות שלו - הסתבר שהחוכמה היא בשריפה בטמפרטורה נמוכה....ובתנור גז. בכל מקרה היה ביקור נחמד ומעניין.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה